Mapujeme dětská hřiště

Nedávno jsme byli na dovolené. Cestovali jsme po Čechách obytným náklaďákem. Právě při tomto cestování mne napadlo, že by se mi hodila mapa dětských hřišť a tak jsem začala pátrat. Nějaké mapy jsem našla, ale většinou to byly mapy nějakého omezeného území (např. Praha má jednu takovou). A tak jsem se rozhodla, že se do toho s vaší pomocí pustím!

Jdete do toho se mnou?

Naše mapa zatím vypadá takto ...

... ale určitě do ní rychle budou přibývat nová a nová hřiště! A to díky vám!

Tato mapa je jedinečná v tom, že ji můžeme tvořit všichni a společně. Prakticky to znamená, že práva pro úpravy mapy nejsou omezená. Zapojit se může tedy každý, kdo má chuť!


Jak přidat nové hřiště do mapy?

Připravila jsem pro vás krátké video (viz níže), kde je vidět přesný postup, ale pro jistotu to zde uvedu i v písemné formě:

 1. Klikněte na tlačítko Otevřít mapu v novém okně a celá mapa se vám otevře na nové záložce vašeho prohlížeče.
 2. Klikněte na odkaz "Upravit", který najdete v levé části obrazovky s mapou hned pod popisem mapy.
 3. Následně klikněte na tlačítko "Přidat značku" (zhruba v polovině pod řádkem vyhledávání s obrázkem obrácené slzy) a váš kurzor se změní na křížek. Najděte přesné místo hřiště.
 4. Vyplňte informace o hřišti. Prosím držte se následujících doporučení, aby mapa zůstala snadno čitelná a obsahovala ty správné informace.
  • Název napište ve tvaru Město - Místo, např. Trutnov - Gablenc.
  • Do popisu uveďte pár informací o hřišti, které by měli rodiče rozhodně vědět. Například když je hřiště otevřené jen v určitou dobu.
  • Vyfoťte a nahrajte fotky jednotlivých prvků/atrakcí (ideálně bez dětí). Pokud jsou na hřišti i písemné pokyny, vyfoťte je též.
 5. Uložte nový bod a je to. Uložení samotné mapy se provede automaticky. Nový bod bude na náhledu mapy vidět do minuty.

Než však uložíte nové hřiště přesvědčte se, že tam hřiště skutečně není. Můžete také editovat stávající hřiště a doplnit např. další popis nebo vložit vaše fotky.

Ptali jste se ...

Neexistují již takové mapy?

Ano, ale ne takto a ne kompletně. Některé mapy jsou omezené lokalitou např. Praha nebo Liberec mají zpracované mapy dětských hřišť. Dále jsou různé weby, na kterých si můžete dětská hřiště v dané lokalitě vyhledat. Ale žádná tato stránka neobsahuje jednoduchou mapu, do které můžete nové body a informace zadávat přímo vy.

Jdete do toho se mnou?

Napište mi do komentáře, v jaké oblasti se chystáte mapovat. Nebo máte návrh, jak něco v tomto projektu vylepšit? Pošlete mi zprávu přímo odtud.