Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Andala – poctivé české nosítko

Andala_uvod700_cmpr

Nosítko Andala je ušité podle osobního střihu Andrejky Drašilové, která je spolumajitelkou společnosti Andala Care s.r.o. a která byla tak milá a vypůjčila nám s Ondrou jednu rostoucí Andalu na vyzkoušení. Dva týdny jsme si všichni užívali nosítko Andala Vero Amore.

Andala nosítka na míru

Na eshopu Andala Care najdete již hotová nosítka, která jsou k dispozici okamžitě, anebo, což je pro mne velice zajímavá možnost, si můžete objednat ušití nosítka na míru (čtěte Jak to funguje). To je možné jak z šátků, které má Andala Care skladem, tak z vašeho vlastního oblíbeného šátku (ideální jsou celobavlněné šátky s žakárovou vazbou, ale ani šátky s různými příměsemi nejsou mimo hru … pokud chcete mít jistotu, rozhodně kontaktujte Andala Care s dotazem na konkrétní šátek).

Andala Care šije přezková nosítka i nosítka typu mei-tai a opravdu se jim daří krásné kousky, že?

Zdroj jednotlivých obrázků: facebooková skupina Andala- nosítka a doplňky šité z šátků

A teď už naše zkušenost …

Andala Vero Amore je plně přezkové rostoucí nosítko ušité ze šátku Snivci Vero Amore 100% bavlna (gramáž 330g/m2). Na dotek příjemný a měkkoučký šátek.

Když jsem balíček s nosítkem rozbalila, zdálo se mi nosítko na první pohled veliké. Stačilo ale trochu poštelovat uzlíky a bylo hotovo. První pocity z nošení Andaly byly více než dobré:

Určitě je potřeba vyzdvihnout, že Andala je šitá ze šátku, což znamená veliké pohodlí pro dítě i pro nosící osobu.

Perfektní bederní pás – na základě mých zkušeností si troufnu říct, že je jeden z těch nejpohodlnějších, které jsem měla na sobě. Je dostatečně široký a akorát pevný, takže se neohýbá. Přezka má bezpečnostní zámek, takže se sama nemůže rozepnout.

Bohatě polstrované a široké ramenní popruhy – na ramenou velice příjemné, nikde nic netlačí. A díky přezkám i možnost křížení. Pokud jste drobnější postavy, zvažte verzi Slim 🙂 aby ramenní popruhy perfektně seděly.

Šité šňůrky pro upravení šířky a délky zádové části – myšlenka šňůrek ze šátku místo černých nylonových pásek se mi moc líbí, vypadají skvěle a svou funkci také plní na jedničku. Uzlíky spolehlivě drží, a ačkoli jsem se jejich použití trochu obávala, nebyl důvod. Jestliže nebudete chtít uzlíky, můžete si na šňůrky nechat dát plastové brzičky.

Kapucka nosítka – stahovací gumičky jsou nastavené šitou šňůrkou a jsou dostatečně dlouhé, takže je relativně pohodlně můžete použít i pokud vám prcek usne na zádech (a nevypadáte u toho, že si snažíte vykloubit rameno). Kapucka je sice napevno šitá, ale na přání můžete mít odepínatelnou nebo třeba i kapucku s ouškama.

Celkově se nám Andala nosila fakt parádně! Jsme s manželem oba vysocí a náš Ondra ve svých 11 měsících váží něco přes deset kilo, takže není úplně drobné miminko. Myslím, že i to je důvod, že nám klasická velikost Andaly tak přesně sedla.

Pokud jste drobnější postavy, rozhodně vám doporučím Slim verzi. Vše si tak necháte udělat na míru. Variabilita je prostě obrovská.

Závěrem …

Andala je dle popisu vhodná od 4 měsíců věku, což znamená, že budete potřebovat stáhnout sed co nejvíce. V takovém případě se bederní pás začne krabatit. Je to však daň za to, že Andala je rostoucí a využijete ji opravdu dlouho.

Šité šňůrky pro upravení velikosti zádové části jsou velmi pěkné, jejich upravení však snáze provedete, když nebudete mít dítě v nosítku.

Celkově je pro mne Andala opravdu jedno z těch top nosíte, které s čistým svědomím ráda doporučím! Je pohodlné a díky obrovské flexibilitě, kterou máte při objednání nosítka díky různým doplňkům a vychytávkám, je téměř zárukou, že vám sedne!

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli