Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Jak se nosí DidyKlick

DidyKlick_uvod700_cmpr

Nosítko DidyKlick – novinka od německé společnosti Didymos, která letos oslavila 45. výročí svého založení, byla uvedena na německý trh 22. září tohoto roku a na ten český dokonce ještě o jeden den dříve. Je to tedy opravdu novorozeňátko mezi nosítky a já bych s vámi ráda sdílela, jak se nám s ním nosilo. Měla jsem vypůjčené DidyKlick Silber z půjčovny Šátkománie.cz celé dva týdny a musím říct, že loučení s ním nebylo lehké.

Takže o čem přesně je řeč?

DidyKlick je šátkové rostoucí nosítko, které je vyrobeno ze 100% biobavlny a je určeno pro děti od 3 do 20 kg. Hlavní rozdíl oproti DidyTai (první generace nosítek od Didymos) je patrný i z názvu nosítka. DidyKlick má polstrovaný bederní pás, který ono „Klick“ skutečně při zacvaknutí udělá.

Přehled dostupných variant nosítka DidyKlick (11/2017), zdroj: www.satkomanie.cz, www.didymos.cz

Cena tohoto konkrétního nosítka je 3590 Kč a je to nejlevnější varianta z celé řady DidyKlick.

Rozbalujeme DidyKlick

Nosítko dorazilo v nádherném látkovém pytlíčku, takže když nebudete nosítko používat nebo ho budete převážet, víte, že se vám neušpiní a je v bezpečí. Látka nosítka je nádherně měkká a z estetického hlediska je to rozhodně velice stylový a povedený kousek. V balíčku také dostanete jak originální návod v němčině a angličtině, tak návod v češtině.

Jak se v něm nosí?

Jak už jsem zmínila výše, hlavní novinkou nosítka DidyKlick je široký polstrovaný bederní pás, který se upíná širokou a pevnou plastovou přezkou. Při zapínání bederního pásu je důležité provléknout přezku ještě pod bezpečnostní gumičkou, která je pojistkou v případě uvolnění přezky. Provedení bederního pásu je dle mého názoru velice vydařené. Náš Ondrášek má přibližně 9 kg a tak nošení na břiše už je celkem znát. Právě proto jsem byla velice příjemně překvapená, když jsme si poprvé s nosítkem vyšli a já jsem ani po hodině nošení necítila žádný nepříjemný tlak v zádech. Bederní pás nikde netlačí, nezařezává se.

Kapsa nosítka má pěkně „správně zakulacený“ tvar a díky suchým zipům a šňůrkám s brzdičkou je nosítko vhodné i pro menší dětičky. Také se mi moc líbilo, že konce šátku, které jsou pod kolínky, jsou pěkně vypolstrované a měkoučké, takže pro miminko o to pohodlnější.

Praktická je i opěrka hlavy, kterou použijete v případě, že miminko ještě nedrží hlavičku nebo vám v nosítku usne. Výšku opěrky je možné nastavit přesně na míru děťátku pomocí šňůrek s brzdičkou a následně upevnit pomocí pásků k ramenním popruhům.

Ramenní popruhy mají perfektní šířku, z té jsem byla nadšena, protože skutečně padnou. Nejsou ani moc úzké, ani moc široké. Očko na připevnění pásku opěrky hlavy je na obou stranách ramenních popruhů, takže při vázání nosítka nejste nijak omezeni. Pokud byste i tak toužili mít ramenní popruhy ještě pohodlnější, je možné k nosítku dokoupit extra polstrování pro ramenní popruhy. Polstrování se připíná knoflíkem k připravenému očku. Toto jsem ale nezkoušela a osobně myslím, že to úplně potřeba není.

Jak se nosítko váže?

Nosítko DidyKlick je možné používat pro nošení na břiše, na zádech i na boku. Já jsem nosila převážně na břiše, ale vyzkoušela jsem i nošení na zádech a bylo to super.

První navázání na břicho bylo trošičku krkolomné, ale hnedka to druhé a další už bylo velice rychlé. Byla to otázka jedné minutky včetně dotažení, takže pro děti, které nejsou zrovna nadšené při zavazování do šátků, naprosto ideální.

Ačkoli je manuál s navazováním pěkně ilustrovaný, rozhodně doporučuji videonávody Michaely Schelldorf, která ukazuje vázání na břicho, na bok i na záda s nosítkem Didy Klick Metro Blau-Gold.

Slovo závěrem

DidyKlick je rozhodně nosítko, které bych doporučila. Za velmi povedené považuji šířku a polstrování bederního pásu, možnosti nastavení šířky kapsy, ergonomický tvar kapsy – není téměř možné „posadit“ děťátko špatně, ideální šířka a tvar ramenních popruhů. Celkový nosící dojem byl pro mne velmi příjemný, i přes to, že syn není ve svých šesti měsících zrovna nejlehčí miminko.

Jak se vám novinka od Didymos líbí? Už jste měli možnost vyzkoušet? Napište mi do komentářů níže.

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

4 komentáře

 1. Dobrý den,
  stále váhám zda pořídit Didyklick nebo Tula FTG. Pročítám různé reference a nemohu se rozhodnout.

  Které z nosítek byste za sebe doporučila více? Mám už skoro 5ti týdenní holčičku a jsme zvyklí s partnerem chodit hodně na túry a výlety. Nosítko bych ale ráda někdy využila i doma. Vím, že na doma by byl lepší šátek, ale nějak se obávám vázání. I když podle videí, vázání nevypadá tak složitě…

  Moc děkuji. Markéta

  1. Dobrý den, Markéto,
   DidyKlick je nosítko, které má zapínací berední pás a ramení popruhy ve stylu mei tai (tedy vázací), kdežto Tula FTG je celopřezkové nosítko, takže jsou obě trochu jiné a záleží, co preferujete. Zda by vám vyhovovalo celopřezkové či vázání. Já bych Vám asi doporučila vyhledat nějakou lokální nosící skupinku a zúčastnit se nějakého srazu, kde si jistě budete moct vyzkoušet různé typy a výrobce a nebo se třeba naučit vázat. Klidně mi na facebooku napište nebo zde z webu v kontaktech pošlete zprávu, odkud jste a můžeme se o tom pobavit detailněji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli