Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

QB stránka – Žlutý náklaďák

ZlutyNakladak_uvod700

Šili jste se mnou žlutý bagr? A na co by nám byl bagr, kdyby neměl co bagrovat a kam to nakládat, že? Dnešní stránka tedy bude rozšířením ke stránce se žlutým bagrem, vznikne nám tak parádní žlutá dvojstránka do naší QB Barevná auta.

Šití i stříhání bude jednoduché a rychlé, tak se nezdržujme a pojďme na to.

ZlutyNakladak_kresleny-nakladak

Materiál a vybavení

Vybavení je klasické: tedy jehla, šicí stroj (pokud používáte) a ostré malé nůžky. Navíc dneska budeme potřebovat kladívko, protože budeme ťukat jednu průchodku.

Materiál:

 • Stránku připravenou podle návodu Příprava stránek pro quiet book – bez lemování. Plátno bude stejné jako u žlutého bagru – u mě tedy žluté.
 • Žlutý, hnědý, světle šedý, tmavě šedý, bílý a světle modrý filc.
 • Kočárková fólie – to je taková ta průhledná pevnější fólie, která se dá koupit v galanterii.
 • Jednu průchodku (já jsem použila černou s průměrem 8mm ) a jeden žlutý knoflík s průměrem 1 cm.

 

Připravenou šablonu najdete ke stažení přímo tady a můžete se pustit do stříhání 😊

Kupa hlíny s kamením

Začneme tím, že našijeme kupu hlíny, ze které bude bagr nabírat hlínu a kamení. Kupa má tři části. Před samotným šitím si ji naaranžujeme na stránku, abychom věděli, kde začneme šít. Přišijeme od shora postupně všechny tři části tak, aby vznikly kapsy. Do těchto kapes potom budeme zastrkávat hroudy hlíny a kameny.

V šabloně najdete i návrh na hroudy hlíny a kameny, ale určitě se jich nemusíte držet. Vystříhejte hroudy hlíny a kamení dle libosti, našijte je na filc a obstřihněte.

Hotové hroudy i kamení se nastrkají do připravených kapes v kupě hlíny.

Náklaďák s vyklápěním

Náklaďák našijeme do vrchní části stránky tak, aby na něj dosáhl bagr svým ramenem a mohl nakládat. Korba bude mít vrchní stranu průhlednou (díky kočárkové fólii) a bude vyklápěcí.

 • Vyměříme umístění auta a necháme na stránce ležet pouze podvozek (nebo se tomu říká náprava?), pod který vložíme takový ten malý žlutý obdélníček (podpěra korby). Podvozek přišijeme.
 • Přišijeme malý žlutý obdelníček.
 • Vytvoříme okno kabiny tak, že kabinu našijeme na modrý filc a přebytek odstřihneme.
 • Hotovou kabinu našijeme na stránku.
 • Dále našijeme kola náklaďáku – je jedno, zda nejprve našijeme bílou na šedou a pak celé našijeme na stránku, nebo zda našijeme přímo na stránku šedou část a pak na ni až tu bílou.

Pozn. kola můžete udělat dle libosti sundavací třeba na knoflík, suchý zip nebo je udělat otáčecí pomocí průchodky a knoflíku (stejně jako budeme přidělávat korbu, aby byla vyklápěcí).

 • Přední část korby položíme na kočárkovou fólii a po obvodu prošijeme. Přebytečnou fólii odstřihneme.
 • Přední část s fólií položíme na žlutý filc a sešijeme levou, spodní a pravou stranu korby. Vrchní stranu necháme volnou, aby bylo možné korbu nakládat.
 • Vezmeme si k ruce kladívko a do „zobáčku“ naťukneme průchodku. Jestliže jste ještě průchodky nepoužívali, mrkněte na toto video s návodem.
 • Závěrečným krokem je přišití žlutého knoflíku skrz průchodku (stejně jako jsme to dělali u žlutého bagru).

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli