Montessori mobil Tanečníci

Tanečníci – pohybují se lehounce a pomalinku a miminka (a tedy nejen ta) je mají velice rády. Je doporučováno tanečníky miminku představit ve věku 3 – 4 měsíců. Jedná se o další z řady Montessori vizuálních mobilů a jejich výroba je velice jednoduchá. A když vám děťátko odroste, budete mít krásnou dekoraci třeba do dětského pokoje.

Připravujeme se …

Na výrobu budete potřebovat barevný papír, nit, dřevěné tyčky, lepidlo a nůžky. Papír je nejlepší použít lesklý metalický nebo holografický. (TIP: mrkněte se, zda nemáte doma lesklé dárkové tašky, které byste mohli použít). Tanečníci tak získají další pro miminko velice zajímavý nádech. Současně díky tomu pěkně plynule navážete na Montessori mobil Gobbi, po kterém je ideální tanečníky představit.

Já jsem měla ve svém kreativním šuplíku k dispozici papír s brokátem a rozhodně to byla také dobrá volba, Ondra měl tanečníky velice rád a dlouho patřily do našeho ranního rituálu.

A jaké barvy volit? Barvy nejsou nikde pevně stanovené (jako je to u Munari nebo třeba u Osmistěnů). Máte na výběr hnedka z několika variant:

  • Jednobarevná varianta – všichni tanečníci jsou ve stejné barvě.
  • Dvoubarevná varianta – hlava, ruce a nohy tanečníků jsou v libovolných kombinacích.
  • Čtyřbarevná varianta – každý tanečník je v jiné barvě (základní barvy žlutá, červená, modrá a navíc ještě zelená). Tuto variantu jsem si vybrala pro tvoření já.

Samozřejmě můžete vytvořit libovolnou barevnou kombinaci, ale dle mého názoru zde rozhodně platí, že méně znamená více.

Začínáme vyrábět …

Na výrobu tanečníků v podstatě nepotřebujete žádnou šablonu, protože si je můžete nakreslit sami a o to větší radost vám budou dělat. Pokud se vám však do kreslení nechce, připravila jsem vám PDF šablony ke stažení, pomocí nichž budete mít rychle hotovo.

Tak a jdeme na to:

Krok 1: Vystřihněte si šablonky na jednotlivé panáčky a obkreslete je na vybraný papír. Pokud používáte papír, který je barevný pouze z jedné strany (většina speciálních papírů), velice doporučuji obkreslit pouze jednou, vystřihnout, nalepit bílou stranou na papír a potom teprve vystřihnout. Tak vám bude vše perfektně sedět.

Krok 2: Tanečníky máme připravené, můžeme začít svazovat. Ve vrchní resp. spodní části jednotlivých dílků (hlava, ruce, nohy) udělejte dírku a svažte vždy dva správné dílky k sobě. Prakticky se mi osvědčilo vždy vložit třeba vařečku, abyste měli všude stejné mezery. Nitky, které vedou z horní části hlavy, si nechte dlouhé, použijeme je potom na navázání na dřevěné tyčky.

Krok 3: Navažte připravené tanečníky na dřevěné tyčky. Pokud jste již nějaký mobil vyráběli, jistě víte, že je potřeba začít navazovat vždy od spodu, vyvážit a až poté přidat další patro. Tanečníky můžete navázat dvěma způsoby podle toho, který se vám bude líbit více.

A teď už jen zavěsit do pohybové zóny a můžete se spolu s vaším miminkem těšit z té nádhery! Naši tanečníci s námi jeli v létě i na dovolenou 🙂 a dva měsíce byly opravdu hodně populární.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Inspirace do emailu
    Těší mne, když mohu inspirovat a když z té inspirace mají lidé radost. S potěšením Vám zašlu email, jakmile bude na světě další článek na blogu.
  • Kategorie