První rok s miminkem

Vítejte v projektu První rok s miminkem! Mám velkou radost, že jste sem zavítali! Věřím, že všechny ženy a jejich úžasná povídání vám zodpoví všechny vaše otázky a budou pro vás inspirací!

Společně vám přejeme krásný první rok s vaším miminkem 🙂

Důležitost nepřerušovaného poporodního kontaktu
Moderní látkové pleny a jak na ně
Nebojte se cestování s miminkem
Meditace pro maminku a miminko
Intimita a sexualita po narození miminka
Vaničkování miminek a plavání kojenců
Metoda BLW neboli Baby Led Weaning
Vázání miminek do šátku od prvních dní

Důležitost nepřerušovaného poporodního kontaktu

Povídala jsem si Martinou Suchardovou

Martina je maminkou dvou teď již dospělých dětí, je členkou profesní organizace UNIPA (Unie porodních asistentek) a specialistkou na bonding v porodnictví. Ačkoliv Martina byla původně zdravotní sestřičkou a prošla si i různá jiná zaměstnání, po narození jejich dvou dětí si našla cestu k dalšímu studiu a objevila tak své životní poslání. Mít samostatnou práci ve zdravotnictví, kde může využít svou kreativitu. Být ženám moudrou průvodkyní těhotenstvím a porodem.

Více informací o Martině včetně jejich zajímavých článku najdete na stránkách www.tehotnebrisko.cz.

Moderní látkové pleny a jak na ně

Povídala jsem si s Petrou Žatkovou

Petra je nezávislou látkovací poradkyní a maminkou dvouletého chlapečka, kterého látkovala hned od příchodu z porodnice. Prošla si tedy všechny fáze plenkování od novorozeňátek až po odplenkovávání. Petra se do látkování zamilovala a tak své nadšení a získané zkušenosti sdílela s ostatními maminkami. Setkala se s velkým zájmem, netrvalo dlouho a vzniklo individuální plenkové poradenství a následně i půjčovna plenek.

Další informace o Petře a jejím poslání najdete na stránkách www.teddypleny.cz.

Nebojte se cestování s miminkem

Povídala jsem si s Martinou Magulovou

Martina žije na Slovensku kousek od Trenčína. Cestuje většinou s manželem a procestovali již velkou část Evropy, USA, Asie, užila si safari v Keni, plavbu výletní lodí či plachetnicí. Svými cestami bez cestovky a články s radami, tipy a zážitkami inspiruje a pomáhá lidem, aby se nebáli cestovat na vlastní pěst. 

Od prosince 2016 cestuje i se svým synem a dělá vše pro to, aby si i jejich malý cestovatel užil každý výlet a dovolenou. A tak sbírají společné zážitky jako rodina a malý cestovatel si svým spokojeným úsměvem získává srdce lidí po celém světě.

Další informace o Martině a jejím poslání najdete na stránkách martinamagulova.sk.

Meditace pro maminku a miminko

Meditace připravila Marta Kanno

Marta má od raného dětství schopnost „vidět“ určité věci uvnitř člověka. Vnímá energetické bloky v biopoli lidí a na ně navázané emoce, které pak ovlivňují jejich život, často v jejich neprospěch.

Marta je žena mnoha rolí a autorkou několika úspěšných projektů jako například projektu „S Martou Kanno Bez Lodiček“ nebo „Meditace s Martou“.

Další informace o Martě a jejím poslání najdete na stránkách www.martakanno.cz.

Intimita a sexualita po narození miminka

Povídala jsem si s Helenou Mošnovou

Helena je psychoterapeutka a Sexological Bodyworkerka, která již dvacet let pracuje s lidmi terapeutickou a seberozvojovou formou. Zaměřuje se zejména na podporu žen, a to hlavně v době kolem těhotenství, porodu a doby, kdy máme malé děti.  Nabízí podporu zejména v oblasti intimity, sexuality a vztahů, které v této době procházejí velkými změnami. Zároveň podporuje u žen příjemnou fyzickou i emoční zkušenost, zejména pokud těhotenství, porod nebo šestinedělí mají zátěžový průběh nebo zažily jiné stresující či traumatické události v životě.

Terapeuticky pracuje na úrovni mentální, emoční, fyzické i energetické, což nabízí velmi komplexní přístup k sobě a možnost rychlých změn v tématech, které si člověk nese. Pomáhá ženám i mužům navracet živost a vášeň do intimity i života celkově. S radostí dává vědomý, přítomný dotyk prostřednictvím masáží a masážních terapií. Vede zážitkové ženské kruhy, pořádá kratší i delší přednášky a workshopy.

Vaničkování miminek a plavání kojenců

Povídala jsem si s Kateřinou Fikejsovou

Katka jako malá závodně plavala. V roce 1996 se jí narodila dcera Deniska a jako každá máma pro ní chtěla jen to nejlepší. Po přečtení knihy Jak se rodí vodníčci, ji plavání s miminky hodně oslovilo. Nejdříve plavala jen s Deniskou, poté co Deniska vyrostla, si udělala kurz a začala se plavání s miminky věnovat na profesionální úrovní. Již 14 let Katka předává své zkušeností dál rodičům a dětem.

Katka má ráda, když může pozorovat, jak dělají jednotlivé děti pokroky. Jak rostou nejen do výšky, ale i v bazénu dokáží víc a víc. Práce se jí stala koníčkem!

Metoda BLW neboli Baby Led Weaning

Povídala jsem si s Ditou Ptáčkovou

Dita je maminkou dvou chlapečků (2 a 4 roky). Několik let žila v zahraničí, kde se seznámila s metodou BLW (dítěti je jídlo podáváno do ručičky a to se pak samo krmí). Tato metoda ji velice nadchla, už žádné mixovaní a vážení jídla. BLW začala praktikovat s dětmi, které hlídala i se svými vlastními dětmi. Před 3 roky začala šířit informace o BLW i u nás v ČR, protože ji štvalo, že je tu malá informovanost. Začala pořádat semináře a individuální poradenství.

Od prvního semináře uplynuly již dva roky a do Ditiny rodiny přišel další malý BLW strávník. Dita začala studovat výživu dětí. Nejdřív odborné knížky a články na internetu, poté i velice intenzivní kurzy o výživě dětí, těhotných a kojících žen.

Na BLW se jí nejvíce líbí, jak moc je variabilní a to, že to není dogma, protože za ty roky se setkala stovkami žen a malých děti a ví, že každý malý strávník a každá maminka je jedinečná.

Další informace o Ditě a jejím poslání najdete na stránkách www.jidlodotlapky.cz nebo ve facebook skupině BLW/ jídlo do tlapky.

Přehrát video

Vázání miminek do šátku od prvních dní

Povídala jsem si s Markétou Pavláskovou

Markéta je maminkou dvou dcer a mateřství vnímá jako ohromný dar. Třetím rokem je lektorkou vázání dětí do šátku a podporuje maminky s dětmi v jejich společné cestě ke vzájemnému respektu a lásce. Nošení dítěte na srdci je pro ni jednou z nejpřirozenějších věcí a je vděčna, že může své zkušenosti předávat dál.

Další informace o Markétě a jejím poslání najdete na stránkách www.prirozenematerstvi.cz.