Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Montessori mobil Gobbi

Gobbi_uvod700_cmpr

Pokračujeme třetím v sérii Montessori mobilů, kterým je nádherný Gobbi. Gobbi je stejně jako Munari a Osmistěny mobilem vizuálním (i když teda u nás se to trochu zvrtlo, ale o tom až ke konci článku). Jedná se o pět kuliček v pěti odstínech jedné barvy seřazené v řadě od nejsvětlejší po nejtmavší. Jeho výroba není nijak těžká, spíš to chce trošku trpělivosti …

Gobbi miminku můžete představit přibližně ve věku 6 až 8 týdnu. Rovněž zde platí, že pokud miminko stále baví předchozí mobil, je lepší počkat, až bude dostatečně nasycené a teprve až představit nový. (Ano, já vím, že se moc těšíte, až váš výrobek miminku ukážete, ale vydržte. O to zajímavější to pro prcka bude!)

Takže co si nachystat?

Na výrobu Gobbi jsem použila pět polystyrenových koulí o průměru 6 cm (ale rozhodně můžete mít průměr i 4 cm nebo 5 cm). K sehnání jsou samozřejmě na internetu, ale lokálně buď v květinkách, nebo jsem je viděla i v galanteriích.

Dále potřebujete ideálně vyšívací bavlnky a to pět odstínů jedné barvy. Já jsem osobně použila vlnu, takže mé Gobbi nebyly tak krásně lesklé, ale Ondráškovi to ani malinko nevadilo a velice si je užíval.

Poslední komponentou je dřevěná tyčka, na kterou se připravené kuličky finálně připevní.

Dále se Vám budou hodit nůžky, lepidlo a nylonová nit.

A jdeme na to!

Chvíli jsem si lámala hlavu, jak připevnit vlnu na kuličky, ale nakonec se podařilo. Vždy jsem si mezi palcem a ukazováčkem smotala kousek vlny do takového šneka a toto následně připevnila lepidlem na polystyrenovou kuličku. Nechala jsem chvíli zaschnout. V dalším kroku jsem nanesla na polovinu kuličky lepidlo a pokračovala v namotávání vlny tak dlouho, dokud jsem se nedostala do poloviny. Po zaschnutí jsem stejným způsobem pokračovala i z druhé strany.

Takto jsem si připravila všech pět kuliček.

Způsobů omotávání je samozřejmě více. Rozhodně doporučuji třeba You Tube video od Why Not Montessori. Komentář je sice anglicky, ale toho se rozhodně nebojte.

Jak Montessori mobil Gobbi zavěsit?

Když jsem si zjišťovala informace o Gobbi, setkala jsem se se dvěma způsoby zavěšení. Prvním a nejvíce používaným způsobem je zavěšení tmavé kuličky nejníže a té nejsvětlejší naopak nejvýše. Druhou možností (méně frekventovanou) je zavěšení všech pěti kuliček do stejné výšky. U nás doma jsme využili obě možnosti, tu první jen na koukání, a tu druhou, když bylo Ondrovi kolem čtyř měsíců a začal už po kuličkách natahovat ručičky – z vizuálního Gobbi jsme tak udělali hmatový.

Když jsem Gobbi sestavovala, našla jsem doporučení, jak vysoko kuličky zavěšovat. To jsem přepočítala v závislosti na průměru kuliček. Můžete se tak inspirovat a Gobbi zavěsit přibližně dle těchto pravidel.

Tak a je hotovo! Užijte si nádherné Gobbi!

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

2 komentáře

  1. Super, je pouzit oboustranou lepenku a nalepit prouzky na koule od shora dolu a motat rovnou na to 😉 vyrabeli jsme takto velikonocni polistyrenova vajicka a slo to rychle a jednoduse. Jen kdyz nalepite lepenku na kouli, nestahujte hned i ten papirek navrchu, stahujte ho postupne po kouskach, at se vam plandajici bavlnka na to neprilepi 😉 doufam, ze tento trik pomuze 😉 hezky den. Jo a moc dekuji za sablonky, ktere mate volne ke stazeni. Syna velmi bavi.

    1. DObrý den, Báro! Moc Vám děkuji za komentář. To je úplně bezvadný tip! Budu to muset někdy vyzkoušet! A také děkuji za zpětnou vazbu k šablonám, mám radost, že Vašeho chlapečka baví <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli