Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Fidella Fusion

Fidella-Fusion_uvod700_cmpr

Dneska bych vám chtěla poreferovat o nosítku Fidella Fusion Outer Space Blue, které jsme měli vypůjčené z půjčovny Šátkománie.cz. Krásně měkoučké a poddajné nosítko šité ze šátku Outer Space Blue v sobě nádherně snoubí skvělé vlastnosti šátku a praktičnost přezkového nosítka.

Základní informace a velikosti

Nosítko Fidella Fusion je přezkové nosítko šité ze šátků od německé společnosti Fiddela. Společnost byla založena před pěti lety (v roce 2013) a své jméno získala složením francouzského slova „fidéliser“ (doslovný překlad je věrnost, přenesený zavázat si někoho) a jména Ella (dcera zakladatelů společnosti). Výroba společnosti je v Turecku a využívá výhradně 100% organickou bavlnu.

Fidella Fusion je šitá ve dvou velikostních variantách – Baby a Toddler. Velikost Baby je vhodná skutečně již od novorozeňátek (výrobce uvádí od 56 cm) do velikosti 74. Velikosti Toddler je doporučována od 3 měsíců a od velikosti 74 do velikosti 98.

Pokud se rozhodnete pro Fidellu, stoprocentně oceníte širokou nabídku barev a vzorů … garantuji, že vám z toho budou oči přecházet a nebudete vědět, jaké z té škály krásy vybrat.

Malá ochutnávka dostupných vzorů, zdroj jednotlivých obrázků: fidella.org

Obě velikostní varianty mají možnost upravit šířku nosítka za hlavičkou, mezi nožičkama i výšku zádové opěrky. Šikovná je také možnost křížení ramenních popruhů (efektivnější rozložení váhy dítěte), které navíc máte možnost připevnit k zádové opěrce ve dvou místech. Pokud již vaše děťátko sedí, připevníte ramenní popruhy pomocí přezky do vyšší polohy. Pokud ještě samo nesedí, pak použijete přezku nižší.

Samozřejmostí je možnost fixování hlavičky malých resp. spících miminek. Opěrka hlavy je díky dvěma šňůrkám nastavitelná na libovolnou šířku. Tyto šňůrky následně můžete připevnit k ramenním popruhům.

Fidella Fusion je určená pro nošení jak na zádech, tak vpředu. Pro informace o tom, jak nosítko správně obléct doporučuji videa přímo od společnosti Fidella a tak je sdílím i vám sem k tomuto psaní.

Přehrát video

Jak se nosilo nám?

První pocit při obléknutí Fidelli Fusion byla měkkost. Každopádně je to jedna z velkých předností nosítka, protože nikde netlačí nic vás, ani vaše děťátko. Na první dotek poznáte, že šátky používané pro šití těchto nosítek mají bezvadné vlastnosti a rozhodně jsou o úroveň výše oproti čistě látkovým nosítkům. Měkký bederní pás se perfektně přizpůsobí postavě a stejně tak pohodlné a přizpůsobivé jsou i ramenní popruhy. Za celou dobu používání nosítka jsem nepocítila, že by mne ramenní popruhy nějak otlačovaly. Praktická je možnost křížení ramenních popruhů, což ocení hlavně rodiče trochu těžších dětí.

Nosítku bych vytkla maximálně dvě drobnosti. Ta první jsou kratší šňůrky u opěrky hlavičky. Myslím, že kdyby byly o kousek delší, bylo by to praktičtější. A za druhé: díky tomu, jak se bederní pás měkounký, občas se mi stávalo (obzvlášť pokud jsem pospíchala), že se mi látka bederního pásu pletla při zapínání přezky a musela jsem dávat pozor, aby se mi tam neskřípla a přezka držela pevně.

Pokud to shrnu, za mne rozhodně Fidella Fusion velké ANO!

Za zmínku ještě rozhodně stojí, že v listopadu loňského roku Fidella vydala novou, vylepšenou generaci nosítek Fidella Fusion 2.0 Toddler … pevně věřím, že se mi podaří ho ozkoušet, abych vám o něm mohla poreferovat, protože podle toho, co jsem viděla, přináší zajímavé novinky 🙂

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

2 komentáře

  1. Dobrý den, potřebuji pomoc! ???? Včera mi přišla fidella fusion toddler 2.0, ale nemohu přijít na to, jak ramenní popruhy prekrizit. U jiných nositek to nikdy nebyl problém. Tady má ale ramenní popruh krátkou délku a ani ho za zády nechytim ????. Co je tu za trik? Předem děkuji!

    1. Hezký den, Polino, bohužel Fidellu Fusion Toddler 2.0 jsem nikdy neviděla na živo, tak nemám žádné porovnání, zda jsou popruhy kratší 🙁 zkuste se obrátit na nějakou lokální nosící skupinu či skupinu Nosíme děti na fb, tam určitě najdete někoho, kdo bude mít zkušenost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli