Jak se nám nosí Tula Baby?

Ona se narodila v Polsku, on se narodil ve Vietnamu a seznámily se v USA. Společně studovali, cestovali a mají tři krásné děti. Jejich cesta k nošení začala, když se jim narodila dcera. Tu nosili v šátku a nošení si zamilovali. Když se jim o pár let později narodil syn, začali zkoušet různá ergonomická nosítka, avšak žádné nebylo takové, jaké by si přáli. Ovšem jen do té chvíle, než jim nosítko na míru ušila babička … bylo téměř dokonalé.

A značka Tula byla na světě! Nejprve pouze pro přátele, potom pro přátele přátel a nakonec i pro cizí, kteří byli oslovení poutavým designem nosítek. Tula postupem času rozšířila svou nabídku: krom nosítek Tula si můžete pořídit i šátek Tula.

Ale zpět k nosítkům! Já jsem měla úžasnou příležitost pěkně důkladně si osahat a onosit nosítko Tula Baby Bliss Bouquet vypůjčené ze Šátkománie.cz. A musím říct, že jeho krásný barevný vzor budil v těchto sychravých dnech u kolemjdoucích pozornost.

Základní informace o nosítku

Tula vyrábí tři různé velikosti nosítek:

  • Tula Baby (nebo také označovaná Tula Standart) je určená pro děti od 7 kg do 20 kg, resp. od 3,2 kg při použití novorozenecké vložky. Výškovou hranicí pro Tula Baby je 85 cm.
  • Tula Toddler je doporučované pro děti od 11 kg do 22 kg, z hlediska výšky je zde doporuučení od 85 cm do 110 cm.
  • Tula Free-To-Grow, což je rostoucí nosítko pro děti od 3,2 kg do 20 kg (novorozenecká vložka u této velikosti není potřeba).
Základní rozměry Tula Baby

Základní rozměry Tula Baby

K Tule můžete zakoupit i rozšiřovače sedu (vypadají např. takto), které o něco prodlouží délku nosícího období.

Tula je velice dobře známá pro nádherné motivy látek (materiál 100% organická bavlna), kterou na šití nosítek používá.

Malá ochutnávka krásných barevných vzorů Tula Baby

Malá ochutnávka krásných barevných vzorů Tula Baby, zdroj www.satkomanie.cz, www.tulababy.com

A jak se nám nosilo?

Ano, čtete správně … jak se NÁM nosilo … Tula totiž nadchla krom mne i mého dosud nenosícího manžela. Myslím, že právě jednoduchost a rychlost použití byly ty dvě zásadní vlastnosti, kterými si ho nosítko získalo.

V nosítku jsme nosili našeho syna, v tuto chvíli má 71 cm a necelých 10kg. Při prvním obléknutí rozhodně pocítíte super rozložení váhy dítěte, takže i těžší dítě zvládne člověk nosit na břiše (no a pokud si prcka dáte na záda, hrozí, že za chvíli zapomenete, že ho tam máte).

Bederní pás s bezpečnostní gumičkou je příjemně polstrovaný a vcelku i dostatečně široký, i když bych se asi nebránila, kdyby tam centimetr dva přidali. Jeho délka je rozhodně více než dostačující a pokud máte nějaké to kilo navíc, nemusíte se rozhodně bát, že by byl krátký.

Zepředu na bederním pásu najdete také velice praktickou kapsičku, což není rozhodně pravidlem u nosítek. Je sice maličká (vejde se vám tam telefon a nějaká hotovost, příp. kreditka), ale ten komfort, že nemusíte tahat žádný další batůžek, je fakt bezva!

Nosítko má ve své výbavě i opěrku hlavy. Moc se mi líbí, že je na dva patentky, tudíž jí můžete libovolně odepínat a připínat podle toho, jak se vám to zrovna hodí. Opěrku využijete jako fixaci hlavičky případně pro zahalení při kojení. K používání opěrky bych měla maličkou výhradu a to její připnutí na ramenní popruhy. Na ramenních popruzích je takový malý háček a manipulace s ním není úplně hladká (rozumějte chvíli s tím tam šmrdláte než se to podaří zaháknout). Ale je to jen malá drobnost, která není zas tolik stěžejní.

Shrnutí na závěr

Tula nám rozhodně dělala velkou radost a nošení v ní dokazovalo, že tam na západě vědí, jak šít pohodlná nosítka. Celé nosítko je skvěle promyšlené: vycpání bederního pásu i ramenních popruhů velmi příjemné (a stejně tak polstrování pod kolínky děťátka), všechny přezky se dají skvěle utahovat i povolovat jednou rukou a jsou vždy umístěné tak, aby nikde netlačily. Praktická kapsička je třešničkou na nosítkovém dortu (i když jak jsem psala, mohla by být o fous větší).

Jedinou výhradu při používání nosítka mám pouze ke zmíněnému upevnění opěrky hlavy k ramennímu popruhu. Jinak jsme se s nosítkem sžili velice rychle celá rodina, prcek v něm byl spokojený a my jsme si jeho nošení mohli užívat o to déle. Rozhodně bych se ho nebála nabídnout k nošení skeptickému příbuzenstvu 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Inspirace do emailu
    Těší mne, když mohu inspirovat a když z té inspirace mají lidé radost. S potěšením Vám zašlu email, jakmile bude na světě další článek na blogu.
  • Kategorie