Kdo jsem?

Jmenuji se Klára Horáčková a jsem mámou malého bloňďatého chlapečka, který je mým obrovským učitelem a tou největší motivací. Díky němu vznikl celý projekt S láskou, máma.

Jak celý projek vznikl?

Proč jsem začala tvořit? Proč jsem začala psát? Proč jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti?

Všechno to začalo s narozením syna v dubnu 2017. Takový obrovský balík lásky, něhy, touhy a především inspirace byl pro mě velkým překvapením. Nejsem fanoušek konvenčních hraček a tak když se Ondra začal pomalu koukat po okolí, začala jsem mít potřebu vyrobit pro něj hračky na míru.

Naše cesta k Montessori přístupu

Poprvé jsem se s Montessori přístupem a pedagogikou potkala úplně náhodou. Někde na internetu jsem viděla fotku dětského pokojíčku s pohybovou zónou, zrcadlem a závěsným mobilem. Tento obrázek mi tenkrát uvízl v hlavě a tak, když se Ondrášek narodil, začla jsem hledat informace.

První, co jsem se rozhodla vyrobit byly závěsné mobily inspirované Montessori. Když jsem zařídila naši první pohybovou zónu a našemu maličkému miminku poprvé představila závěsný mobil, byl to úžasný zážitek. Jeho koncentrace a ponoření se do sledování osmistěnů byl zlomový okamžik. V tu chvíli jsem si uvědomila, že chci začít psát, tvořit předlohy a inspirovat tak další rodiče, kteří v sobě objeví kreativního ducha.

Nutno zmínit, že naše domácnost není striktně Montessori, řekla bych spíše, že je inspirovaná Montessori.

Šití a Quiet Book

Že mě začne bavit šití bylo taky jedno veliké překvapení. Nejdříve jsem tvořila z papíru a kartonu, je to vděčný materiál a nepotřebujete nic víc než ostrý nůž a lepidlo. Jenže pak to přestalo stačit 🙂

První výrobek, který jsem ušila, byl závěsný kopací míč (návod najdete přímo tady). Velké štěstí bylo, že se mi hned napoprvé povedl a nemusela jsem párat. Zjistila jsem, že šít vlastně není žádná věda a že mi to dává obrovský prostor na další tvoření.

A tak jsem se dala do objevování světa plného nových možností.