Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Dřevěný kruh a rolnička na stuze

Kruh-rolnicka_uvod700_cmpr

Naše miminko už není ten drobný uzlíček, který jen pozoruje, co se děje okolo. Začíná mít potřebu používat ty úžasné ručičky, které nedávno objevilo! Takže nastal ten nejlepší čas přejít od vizuálních Montessori mobilů (přečtěte si, jak jsem vyráběla MunariOsmistěnyGobbi nebo Tanečníky) k těm dotykovým.

Kdy a co?

Píši o dřevěném kruhu i rolničce najednou, protože jsem je oba vyráběla během jednoho večera, avšak nepředstavují se miminku současně.

První představujeme miminku dřevěný kruh na stuze s gumičkou a to přibližně ve čtyřech/pěti/šesti měsících. Samozřejmě to záleží na schopnostech a rychlosti vývoji miminka. Obecně by se dalo říci, že ten správný čas poznáte podle toho, že se vaše děťátko snaží používat ručičky za účelem dotknutí se čehokoli v jeho okolí. Kruh je dostatečně velký (měl by mít alespoň 10 cm v průměru) a tak pro miminko je úspěšnost doteku vcelku vysoká.

Ondrášek do kruhu nejdříve jen občas ťuknul pěstičkou, pak už šel na jisto a nadšeně do něho bouchal. Následně ho začal uchopovat, přetahovat se o něj s gumičkou, brát ho oběma rukama a přitahovat ho do pusinky. Zábava na spoustu času zaručena.

Když už si byl s kruhem celkem jistý, představili jsme mu rolničku na stužce. Dotknout se rolničky vyžadovalo mnohem větší přesnost a koordinaci ručiček, ale ta odměna v podobě zacinkání prostě za tu námahu stála! Během pár dní se cinkání neslo naším domovem stále častěji.

Co budu potřebovat a jak na to?

Na výrobu obou dotekových mobilů budete potřebovat: proužek látky (případně širší stužku, pokud nejste příznivci šití), širší gumudřevěný kroužek (nepodařilo se mi sehnat soustružený dřevěný, tak jsem použila ten, který je určený pro vyšívání, a trochu ho přejela smirkovým papírem, aby byl příjemný do ruky), velkou rolničku a dvě kovová očka pro snadné zavěšení (seženete v galanterii, nejsou povinná).

Z připravené látky jsem si ušila dvě stužky – přehnula jsem proužek látky na půl lícovou stranou dovnitř, sešila, pomocí zavíracího špendlíku obrátila a přežehlila. Na jednu ze stužek (určenou pro kroužek) jsem přišila připravenou gumičku.

Na jeden konec stužek jsem následně přišila připravená kovová očka, na druhý konec kroužek a rolničku. U kroužku jsem potřebovala zajistit, aby se kovový spoj neprotáčel, tak jsem ho důkladně kolem obšila. Já jsem šila většinu na stroji, ale hravě zvládnete v ruce, obzvlášť pokud použijete koupenou stužku.

Rolničku jsem původně chtěla pouze na stužku navléct a zašít. Očko na rolničce ale bylo příliš malé a tak jsem na konci stužky udělala očko, do kterého jsem navlékla kroužek na klíče.

Zabralo mi to asi tak hodinku čistého času. A je hotovo!

Jak se dařilo u vás? Co na kroužek a rolničku říkali vaše dětičky? Těším se na vaše postřehy!

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli