Barevné parkoviště

Máme doma čtyři barevná dřevěná autíčka a když jsou u nás teďka barvy v kurzu, tak jsem se včera večer pustila do rychlého a jednoduchého projektu, jehož výsledkem je barevné parkoviště. Tvoření vám zabere asi tak dvě hodiny času.

Materiál

Budete potřebovat:

  • filc – bílý, černý nebo tmavě šedý na silnici a pak barvy dle vašeho výběru na parkovací stání (já jsem použila červenou, žlutou, zelenou a modrou)
  • výztuhu – Ronofix 140 + 18 g/m2 nebo třeba Ronar Fix Lux 160 + 20 g/m2
  • bavlněnou látku – zelenou či jakoukoli jinou.

Postup

Postup je opravdu velice, velice jednoduchý. Budu uvádět rozměry, jaké jsem použila já vzhledem k velikosti autíček, které máme my doma. Samozřejmě si je případně uzpůsobte dle sebe 😊

Krok 1 – z výztuhy si vystřihněte obdélník 40 x 26 cm a nažehlete ho na bavlněnou látku. Nažehlenou výztuhu  obstřihněte tak, aby okolo byly přibližně centimetrové přesahy látky (na šití). Z balvněné látky si ustřihněte ještě jednou stejnou velikost (včetně přesahů). Ta bude na zadní straně.

Krok 2 – oba kusy k sobě přiložte lícem a obšijte podél výztuhy. Nezapomeňte si nechat část nesešitou, aby bylo možné celou připravovanou plochu obrátit na ruby … tedy vlastně na líc 😊 (jako když šijete třeba povlak na polštář). Obraťte. Pro lepší manipulaci s rohy při obracení je šikovné odstřihnout přebytečnou látku v rozích.

Krok 3 – vše důkladně porovnejte a přežehlete. Před žehlením můžete dovnitř ještě vložit tzv. fixační pavučinku, což je vlastně pouze lepidlo, a připevnit tak látku z druhé strany výztuhy. Je to praktické, ale není to nutné. Díru, která nám po otáčení zůstala, zašijte tzv. matracovým stehem.

Krok 4 – vystříhejte si jednotlivé části silnice a parkoviště a rozmístěte na připravenou plochu. Můžete použít mou šablonu anebo si vše můžete střihnout od oka 😊 Jakmile máte jasno, kde co bude, můžete začít šít. Já jsem si nejprve přišila spojnice mezi silnicí a parkovacím stáním.

Stejně jako u šití quiet book nitě nezapošívám, ale nechám si konce delší a následně na nich ručně udělám uzlík. Jehlou ještě protáhnu zbylou nitku dovnitř, aby nikde nekoukaly žádné cancourky.

Krok 5 – Našijte parkovací stání, silnici a přerušovanou čáru. Udělejte uzlíky, schovejte nikdy a je hotovo. Opravdu rychlovka a pro milovníky autíček parádní zábava! Tak co na to říkáte?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Inspirace do emailu
    Těší mne, když mohu inspirovat a když z té inspirace mají lidé radost. S potěšením Vám zašlu email, jakmile bude na světě další článek na blogu.
  • Kategorie