Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Barevné parkoviště

BarevneParkoviste_uvod700

Máme doma čtyři barevná dřevěná autíčka a když jsou u nás teďka barvy v kurzu, tak jsem se včera večer pustila do rychlého a jednoduchého projektu, jehož výsledkem je barevné parkoviště. Tvoření vám zabere asi tak dvě hodiny času.

Materiál

Budete potřebovat:

  • filc – bílý, černý nebo tmavě šedý na silnici a pak barvy dle vašeho výběru na parkovací stání (já jsem použila červenou, žlutou, zelenou a modrou)
  • výztuhu – Ronofix 140 + 18 g/m2 nebo třeba Ronar Fix Lux 160 + 20 g/m2
  • bavlněnou látku – zelenou či jakoukoli jinou.

Postup

Postup je opravdu velice, velice jednoduchý. Budu uvádět rozměry, jaké jsem použila já vzhledem k velikosti autíček, které máme my doma. Samozřejmě si je případně uzpůsobte dle sebe 😊

Krok 1 – z výztuhy si vystřihněte obdélník 40 x 26 cm a nažehlete ho na bavlněnou látku. Nažehlenou výztuhu  obstřihněte tak, aby okolo byly přibližně centimetrové přesahy látky (na šití). Z balvněné látky si ustřihněte ještě jednou stejnou velikost (včetně přesahů). Ta bude na zadní straně.

Krok 2 – oba kusy k sobě přiložte lícem a obšijte podél výztuhy. Nezapomeňte si nechat část nesešitou, aby bylo možné celou připravovanou plochu obrátit na ruby … tedy vlastně na líc 😊 (jako když šijete třeba povlak na polštář). Obraťte. Pro lepší manipulaci s rohy při obracení je šikovné odstřihnout přebytečnou látku v rozích.

Krok 3 – vše důkladně porovnejte a přežehlete. Před žehlením můžete dovnitř ještě vložit tzv. fixační pavučinku, což je vlastně pouze lepidlo, a připevnit tak látku z druhé strany výztuhy. Je to praktické, ale není to nutné. Díru, která nám po otáčení zůstala, zašijte tzv. matracovým stehem.

Krok 4 – vystříhejte si jednotlivé části silnice a parkoviště a rozmístěte na připravenou plochu. Můžete použít mou šablonu anebo si vše můžete střihnout od oka 😊 Jakmile máte jasno, kde co bude, můžete začít šít. Já jsem si nejprve přišila spojnice mezi silnicí a parkovacím stáním.

Stejně jako u šití quiet book nitě nezapošívám, ale nechám si konce delší a následně na nich ručně udělám uzlík. Jehlou ještě protáhnu zbylou nitku dovnitř, aby nikde nekoukaly žádné cancourky.

Krok 5 – Našijte parkovací stání, silnici a přerušovanou čáru. Udělejte uzlíky, schovejte nikdy a je hotovo. Opravdu rychlovka a pro milovníky autíček parádní zábava! Tak co na to říkáte?

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli