Krmení velikonočního zajíčka

Tááák velikonoční věneček pověšený na dveřích, vajíčka se vaří, zdá se, že je všechno nachystané, ale tak to není! Ještě jeden úkol jsem si pro sebe nachystala! Vkládání čehokoli kamkoli je u nás pořád v kurzu, takže jsem si připravila pro Ondráška velikonoční překvapení – zajíčka namalovaného na kartonu, kterého bude moct krmit přímo do pusinky látkovými mrkvičkami.

K nápadu mně přivedl tento článek. Je to velikonoční králíček, kterému starší děti hází mrkvičky. Báječný nápad, že? Já jsem se inspirovala a vytvořila jsem u nás doma variantu vhodnou pro našeho skoro ročního broučka.

Šijeme mrkvičky

Začala jsem šitím mrkviček. Veškerý materiál jsem měla doma, takže jsem mohla začít hnedka tvořit. Pokud se do tvoření chcete pustit taky, budete na mrkvičky potřebovat: oranžový a zelený filc (případně bavlnu či cokoli jiného, co máte při ruce), oranžovou nit, trochu rýže, jehlu a nůžky (plus kousek papíru na šablonku).

Nejprve jsem si na papír nakreslila šablonu mrkve. Dle ní jsem potom vystřihla 6 kousků oranžového filcu (na tři mrkvičky). Nať ze zeleného filcu jsem stříhala od oka 🙂

Vždy dva oranžové kousky jsem sešila k sobě. Začala jsem vždy nahoře, obšila celou mrkvičku a potom jsem si nechala přibližně 2 cm mezírku. Vzniklou kapsičku jsem naplnila rýží, aby byly mrkvičky těžší. Na závěr jsem vložila do zatím nezašitého místečka zelenou nať a všechno důkladně došila.

Velice jednoduché a rychlé! Za třicet minut bylo hotovo.

Tvoříme králíčka

Na vytvoření králíčka jsem potřebovala velkou kartonovou krabici, tempery, štětec, řezačku (nůžky) a tavnou pistolku.

Na největší stěnu krabice jsem si předkreslila zajíčka a vybarvila jsem ho temperovými barvami. Záměrně jsem mu nakreslila dostatečně velkou pusinku, aby se mu mrkvičky daly hezky do pusinky vkládat.

Pomocí řezačky vyřízněte zajíčkovu pusinku a druhý otvor úplně dole, ale v úrovni pusinky. Tímto otvorem bude možné vhozené mrkvičky zase vytáhnout. Oba otvory jsem propojila pomocí kartonového tunýlku tak, aby při vhození mrkvičky vypadla tam, kde má.

Krabici doporučuji vevnitř něčím ještě zatížit, aby nepřepadávala a nekazila zábavu.
A teď už se můžete těšit na radost vašich nejmenších.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Inspirace do emailu
    Těší mne, když mohu inspirovat a když z té inspirace mají lidé radost. S potěšením Vám zašlu email, jakmile bude na světě další článek na blogu.
  • Kategorie