Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Co je to Quite Book a didaktická kostka?

CoJeToQuietBook_uvodni700_cmpr

Tento článek jsem se rozhodla napsat, jelikož bych ráda v rámci tohoto blogu vytvořila seriál článku o tom, jak budu šít mou první didaktickou kostku a pokud se zadaří (jako že věřím, že ano), tak by měl plynule navázat i seriál o šití mého prvního quiet booku (Barevná auta).

Než samotný seriál začne, ráda bych zveřejnila pár obecných článků obsahujících informace důležité pro šití, které jsem si musela zjistit a o které se s vámi velice ráda podělím. Nechte mi ve formuláři vpravo Váš email a já vám napíšu hnedka, jakmile na blogu zveřejním další článek.

Takže připravte se, začínáme!

Co je to Quiet Book?

Quiet Book, Busy Book, Soft Book, textilní kniha nebo také kniha aktivit. Tyto názvy označují všechny jedno a to samé. Já budu v rámci celého blogu používat označení Quiet Book, jelikož právě toto označení je nejvíce rozšířené.

Quiet Book je vlastně soubor látkových stránek, na kterých jsou připevněné/našité aktivity určené většinou pro děti. Quiet Book může být jak pro ty nejmenší dětičky (kde stránky obsahují velice jednoduché obrázky), tak pro starší děti (zde už stránky většinou obsahují propracované aktivity zaměřené např. na učení tvarů, barev, počítání, třídění, přiřazování nebo praktický život).

Jak takový Quiet Book vypadá, není samozřejmě přesně dané. Jednak se knížky liší svou vazbou (více pro vás budu mít v článku o vazbách) a každý kus je originál šitý konkrétnímu dítěti na míru.

Látkové knížky ve stylu Quiet Book se šijí ale i pro dospělé, například jako originální dárek ke svatbě nebo jako pomůcka při rehabilitacích po vážných úrazech (trénink jemné motoriky).

Co je to didaktická kostka?

Opět je možné se setkat s několika názvy jako např. Quiet Cube, Busy Cube a nebo didaktická kostka. V internetových diskuzích a na sociálních sítích se nejčastěji používá označení didaktická kostka a rovněž i já ho budu používat.

Didaktická kostka je vlastně takový quiet book, jehož stránky jsou našité na molitanové krychli (tedy prakticky to nemusí být krychle, může to být i kvádr). Řekla bych, že je to ideální věc pro malá miminka, třeba od pěti až šesti měsíců. Na didaktické kostce pro nejmenší často bývají přišité úchytky a nebo kousátka, aby malým dětským ručičkám lépe padla.

Zde je pro lepší představu kostka (10 x 10 x 10 cm), kterou jsem šila pro čtyřměsíčního chlapečka.

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli