Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Příprava stránek pro quiet book – bez lemování

PripravaStranekQB-BezLem_uvod700

Příprava stránek je první krok. Když jsem připravovala svou úplně první stránku, byla jsem docela nervózní … jestli nažehlím tu výztuhu správně, jestli si nezničím žehličku, jestli to bude vůbec držet. Nebudu vás napínat, všechno dobře dopadlo 😊 a není to žádná věda!

Na úvod je ještě nutné zmínit, že je několik způsobů, jak si stránky připravit s ohledem na to, zda finální stránka bude lemovaná nebo nebude. Já jsem zvolila (dle mého názoru) jednodušší variantu bez lemování. K variantě s lemováním se třeba také někdy dopracuji.

Materiál a vybavení

Budeme potřebovat bavlněnou látkuvýztuhu, fixační pavučinku (není nutné) a žehličku (plus žehlící prkno). Bavlněnou látku můžete volit s jakýmkoli potiskem. Já osobně mám ráda jednoduchost, takže volím většinou jednobarevné, případně jednoduchý vzor. Třeba v mém Quiet Book seriálu – Barevná auta, používám zcela výhradně jednobarevná plátna.

Výztuha, kterou používám pro zpevnění jednotlivých stránek, se jmenuje Ronar Fix Lux 160 + 20 g/m2. Jedná se o přižehlovací výztuhu zpevněnou propletem. Můžete použít i Ronar Fix  160 + 20 g/m2. Rozdíl mezi těmito výztuhami je pouze strana, na které je nanesený lepící prášek (u Ronar Fix Lux je to na té hladší straně). Tyto výztuhy již většinou zakoupíte v obchodech s látkami nebo galanterií.

Fixační pavučinka je vlastně vrstva lepidla na nosném papíře, která přilepí dvě látky k sobě. V přípravě stránek není úplně stěžejní ji použít, ale je to praktické. Já jsem ji třeba při přípravě první mé stránky nepoužila, jen jsem důkladně ohyby přežehlila a také to bylo použitelné 😊

Postup přípravy

Jak si stránky připravit jsem se naučila od šikovné „kvajtbukařky“ Iriny Sorokiny, jejíž videonávody jsou úplně perfektní. Přikládám ho tedy i do tohoto článku, protože je absolutně všeříkající a já bych se rozhodně nechtěla chlubit cizím peřím.

Přehrát video

Video je sice v angličtině, ale postup je tak názorný, že ho pochopíte i bez znalosti anglického jazyka. Pokud byste však měli jakýkoli dotaz ohledně přípravy stránky, napište dole do komentáře.

Závěrem – co je důležité?

  • Stříhat přesně – čím přesněji vystřihnete výztuhu, tím lépe se vám potom budou přišívat dvě stránky k sobě.
  • Ubezpečit se, že výztuhu přikládáte správnou stranou (tedy lepidlem k bavlněné látce). Lepidlo je na výztuze vidět, strana s lepidlem je taková lesklejší. Pokud si nejste jistí, žehlete přes pečící papír (v případě chyby si lepidlo nenapatláte na žehličku).
  • Při žehlení použijte teplotu žehličky na bavlnu a nezapomeňte vypnout napařování.

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli