Geoboard a kolíková vkládačka od Hravokádo

Na jejich hračky jsem narazila náhodou. Prostě mi učarovaly! Usoudila jsem, že Ondra rozhodně potřebuje nějakou z jejich dílničky mít doma na poličce, a tak se také stalo. A protože nadšení stále přetrvává, ráda bych se s vámi podělila o mé dojmy.

Za Hravokádem stojí Lucka a Jirka – manželé, kteří sdílí svou vášeň pro dřevo a krásu. Na začátku všeho byla touha vyrobit geoboard. A nyní? Vlastní krásný eshop plný nádherných dřevěných hraček, kterým se při návštěvě jen těžko odolává!

My máme z dílny Hravokáda jeden geoboard a jednu kolíkovku a obě hračky jsou svým provedením opravdu nádherné.

Kolíková vkládačka Ptáček

U nás doma bydlí ptáček Kryštof. Velice se mi líbil, protože jeho tři barvy jsou právě ty základní – tedy červená, žlutá a modrá. Z hlediska učení prvních barev je to na začátek naprosto ideální 😊

Ptáček přišel v papírové krabičce, která obsahovala tělo ptáčka, 30 barevných kolíčků v organzovém pytlíčku, kartičku s tipy na práci s ptáčkem a malý igelitový pytlíček s náhradními kolíčky (vždy jeden od každé barvy).

Pořídíte-li si k vkládačce kostky nebo korálky, můžete si vkládání barevných kolíčků ještě více zpestřit.

Jak se vkládačka u nás líbí? Ptáčka nemáme na poličce stále k dispozici, ale cíleně ho vždy jednou za čas vytáhneme. Pokaždé Ondrášek s chutí vkládá kolíčky a většinou si k ruce vezmeme i kostku a zkoušíme hrát s kostkou. Ze začátku jsme společně pouze vkládali kolíčky bez jakékoli vazby na barvy, netrvalo to však dlouho a Ondra sám od sebe začal přiřazovat stejné barvy k sobě, ačkoli je neumí zatím ještě pojmenovat.

A co provedení? Jedním slovem perfektní! Moc se mi líbí, že na ptáčkovi je vidět, že je to hračka, která byla vytvářená s láskou a péčí. Troufla bych si říct, že Lucka s Jirkou vyrábí každou hračku s takovou pozorností, jako by ji vyráběli pro své děti. A to je prostě na konečném výrobku cítit.

Geoboard 5×5

Na eshopu Hravokáda najdete dvě různé velikosti geoboardů a celou řadu doplňků k nim. My jsme začali zcela jednoduše s geoboardem o velikosti 5 krát 5 kolíků a byla to velice dobrá volba.

Geoboard nám stejně jako vkládačka přišel v papírové krabičce. Sada obsahuje:  dřevěnou desku s dírkami na kolíky, pytlíček s kolíky (včetně tolik potřebných náhradních), pytlíček s gumičkami (3 různé barvy a 3 různé velikosti), kartu s dvaceti náměty na práci s geoboardem, dvě karty s předlohami pro tvoření písmen, čísel, zvířat, vlajek nebo bludišť a prázdnou šablonu, na kterou si můžete vymyslet vlastní kombinaci.

Jak se u nás geoboard líbí? Ondrovi je teďka 2,5 roku, takže ještě rozhodně plně nevyužijeme potenciál geoboardu, ale určitě je super, že ho doma máme. Stejně jako vkládačku nemáme geoboard stále na poličce, ale vyndáváme ho jednou za čas. Společně dáváme gumičky na kolíčky a děláme „dráhu“ pro jedno maličké autíčko 😊

Na geoboardu je super, že je mnoho možností, jak ho využívat, a také má široký záběr z hlediska věku. Malé děti si s ním mohou hrát jen tak, větší tvořit obrázky a ty ještě větší se na něm učit matematiku. Věřím tedy, že geoboard u nás zůstane na hodně dlouho aktuální pomůckou.

A co provedení? Geoboard a vše k němu patřící je stejně jako ptáček vyroben velice pečlivě a já jsem na něm do této chvíle nenašla žádné nedostatky.

Závěrem

Shrnuli naši první zkušenost s hračkami z dílny Hravokáda, tak je to zkušenost velice, ale velice pozitivní! Moc se mi líbí, že vše je velice pečlivě zpracované – jak výrobek samotný, tak doplňující materiály. Kolíky jdou lehce vkládat i vyndávat ven, což je pro menší děti rozhodně velké plus.

Skvělé také je, že v podstatě většina výrobků je dělána až po té, co si hračku objednáte a vy si tak můžete vybrat své vlastní barevné provedení.

Moc Lucce a Jirkovi fandím, mají parádní nápady a krásné provedení výrobků. Doufám, že vkládačka a geoboard jsou u nás jen první vlaštovky z jejich dílny … moc se mi líbí např. série Příroda světa nebo jejich rozkošné balanční sady.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Inspirace do emailu
    Těší mne, když mohu inspirovat a když z té inspirace mají lidé radost. S potěšením Vám zašlu email, jakmile bude na světě další článek na blogu.
  • Kategorie