Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Duha – vizuální Montessori mobil

Duha_uvod700_cmpr

Pokračujeme v sérii vizuálních Montessori mobilů. Dnešní barevný krasavec se nazývá Duha (nebo se také můžete setkat s označením „vlny“). Jedná se o velice jednoduchou závěsnou dekoraci, která ale díky svým barvám upoutá pozornost nejen vašeho drobečka.

Duha navazuje na Tanečníkyje miminku představována přibližně od čtvrtého měsíce a je posledním ze série vizuálních Montessori mobilů. Ty další budou pak již hmatové, tedy takové, na které si miminko bude moci sáhnout.

Pokud je toto setkání s vizuálními závěsnými dekoracemi vaše první, rozhodně vám doporučují přečíst si článek Montessori mobiles (závěsné mobily) u nás, kde se dozvíte všechny základní informace a můžete se pustit do tvoření.

Co si připravit?

Na tento mobil potřebujete pouze barevný tvrdý papír, nylonovou (či jinou) nit, nůžky a špendlík. Já mám velmi dobrou zkušenost s barevným fotopapírem v gramáži 300 g/m2, ale vystačíte si i s 270 g/m2 (možná i 220 g/m2 by mohlo stačit, ale osobně to nemám vyzkoušené).

Je čistě na vás, z kolika barev se bude vaše Duha skládat. Na internetu najdete různé verze duhy, některé jsou složené z devíti částí, jiné mají přesně šest barev jako duha.

Nylonovou nit koupíte v každé galanterii. Já ji používám velice ráda, ale určitě není podmínkou. Stejně dobře bude sloužit i obyčejná bílá nit. Celý mobil je lehoučký, takže pevnost obyčejné nitě je dostačující.

Kreslíme vlnky

Jakmile budete rozhodnuti, kolik barev použijete, můžete začít kreslit. Nejníže je většinou umístěná kapka nebo kolečko, vyberte si, co se bude více líbit vám.

Na ostatní papíry si nakreslete jednoduchou vlnku, která bude vždy o kousek delší než ta předchozí. Vůbec se netrapte tím, že třeba bude jedna o něco jinačí než druhá, výsledek je vždy zaručeně úžasný!

Sestavujeme duhu

K sestavení Duhy nepotřebujete nic jiného než nit, špendlík a nějakou pomůcku, díky které budete mít mezery mezi jednotlivými částmi stejně široké.

Postupujte podle následujících kroku:

  • Začneme u nejspodnějšího dílu (kapka nebo kolečko). V horní části kapky (kolečka) udělejte špendlíkem dírku.
  • Vezměte si první (nejmenší) vlnku a opět pomocí špendlíku udělejte dírku, tentokrát ale v její nejnižší části.
  • Oba připravené díly spojte k sobě pomocí nitě. Já jsem si vždy při utahování nitě vložila do očka nůžky tak, aby výsledkem bylo vždy stejné očko.
  • Do vrchní části první vlnky udělejte špendlíkem další dírku a hnedka jí protáhněte nit. Nyní pospojovanou část zvedněte a sledujte, zda je vlnka přibližně vodorovně. Pokud je nakloněna příliš napravo, potom je potřeba udělat novou dírku více vpravo. Pokud je nakloněna více nalevo, pak udělejte novou dírku více vlevo od té stávající.
  • Stejný princip použijte i pro ostatní připravené vlnky 🙂

 

Nebojte se, když napoprvé netrefíte to správné místo. U druhé vlnky už budete úspěšnější a na výsledku rozhodně jedna nebo dvě dírky navíc vidět nebudou 🙂

Duha_sestavene_cmpr

A máme hotovo! Jednoduché, že? Budu moc ráda, když mi dáte vědět, jak se vám právě ta vaše duha povedla a co na ni říkají vaše děťátka 🙂

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli