Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

QB stránka – Oranžová míchačka

OranzovaMichacka_uvod700

Hurá, hurá, oranžová míchačka je na světě a já tak s vámi mohu sdílet, jak jsem ji vytvořila! Pokud jste ještě se mnou nešili žádnou stránku pro QB, tak jen zmíním, že oranžová míchačka je třetím dílem ze seriálu návodů Barevná auta. V předchozích dílech jsme společně šili zelený traktor a žlutý bagr.

Oranžová míchačka je trošku složitější … nad míchačkou jsou tři zásobníky surovin (rozuměj knoflíků), které chceme dostat do míchačky, abychom měli kvalitní beton. Jedná se o trošku jinačí pojetí klasického quietbookového bludiště.

OranzovaMichacka_kreslena-michacka

Materiál a vybavení

Pro dnešní tvoření budete potřebovat následující materiál:

 • Stránku připravenou podle návodu Příprava stránek pro quiet book – bez lemování. Plátno jsem vzhledem ke stylu knížky použila oranžové.
 • Oranžový, bílý, černý, světle šedý, tmavě šedý a světle modrý filc. Ideální je pevný filc, šije se s ním parádně (já kupuji na BUUK.cz nebo na puzzliky.sk).
 • Bílý pevný tyl … je důležité mít ten pevný (někdy je označován jako dekorační), aby se potom při používání netrhal.
 • Malé knoflíčky – 5 šedých, 5 bílých a 5 černých. Ideální velikost je průměr jeden centimetr a vybírejte takové, které mají oblé okraje. Ještě se o tom zmíním potom v samotném návodu 😊
 • Tři magnetická zapínání o velikosti 1 cm. Pokud nemáte k dispozici, tak to není nutné. Já jsem použila magnetické zapínání na kola, aby byla odnímatelná. Můžete je udělat statická nebo vybrat jinou variantu odepínání (patent, knoflík, suchý zip, …).
 • Nitě – oranžovou, bílou, šedou a černou.

Dále si připravte jehlu, šicí stroj (pokud používáte, není však nutností) a ostré nůžky (ideální jsou z manikúry).

A v posledním kroku si ještě vytiskněte šablonu, kterou jsem pro vás připravila. Najdete ji ke stažení na této stránce. Podle šablony vystříhejte všechny částečky. Je jich tam pár menších a třeba žebřík je trochu výzva, ale určitě to zvládnete!

Statické části míchačky

Jakmile máte vystříháno, sestavte si celou míchačku na stránku, abyste věděli, kde začít šít a také abyste se ujistili, že se vám nikde nezatoulal žádný potřebný kousek.

Nejprve přišijte ten největší tmavě šedý kus (podvozek) + jeden světle šedý, který netuším, jak pojmenovat … mrkněte na obrázek. Nitky, které vám zůstanou navrchu, protáhněte na rub a ručně zauzlíkujte.

Dále přišijeme kabinu s okénky. Nejdříve si na kabinu vyznačím, kde budu šít dveře a to tak, že si prošiju vyznačenou linii, ale jehlou bez nitě (viz obrázek níže). Světle modrý filc vložíme pod kabinu a položíme na pravou stranu podvozku. Opatrně prošijeme nejprve vyznačené dveře a poté i obvod celé kabiny.

Přišijeme další oranžové komponenty dle obrázku níže a také jednu světle šedou, kterou umístíme pod oranžové kolečko. Bílé detaily na kabinu a oranžové kolečko můžete našít nyní nebo jako já až ve chvíli, kdy budete šít bílý zásobník (a budete mít ve stroji bílou nit).

Takto máme hotovo našití všech těch statických částí míchačky a můžeme začít tvořit slíbené bludiště.

Bludiště v míchačce a zásobníky

Protože tyl nebude na celé stránce, ale bude jen v prostoru nádrže a nad ní, musíme šít tyl ve dvou fázích. Nejprve si položíme vystříhanou nádrž na tyl a po celém obvodu prošijeme. Přebytečný tyl kolem nádrže odstřihneme. Zde raději dvakrát měřte a jednou stříhejte 😊

Připravenou nádrž s našitým tylem umístíme na stránku, přišijeme skoro po celém obvodu a přišijeme také vnitřní příčky. Velice důležité je zde nechat neprošité místo, kudy budeme nakládat materiál do míchačky.

Nyní si přišijeme ohraničení tylu a všechny tři zásobníky materiálu – tedy ten bílý, šedý i černý. Před našitím poslední části kolem zásobníků nezapomeňte vložit připravené knoflíčky.

Knoflíčky je ideální sehnat takové, které mají oblé okraje a mají tak jeden centimetr v průměru. Díky tomu se budou pod tylem mnohem lépe postrkovat. Já jsem takové dokonalé sehnala jen jedny a to šedé. Ostatní byly spíše takový kompromis, protože jsem nic lepšího nesehnala ☹ držím pěsti, ať máte větší štěstí … já jsem prošla galanterie ve třech městech a bez úspěchu.

Teď ještě přišít žebřík a je téměř hotovo.

Kola na magnetky

Šití kol na magnetky už bude jen taková třešnička na dortu. Kola budeme šít dle následujících kroků:

 • bílá kolečka našijeme na střed černých koleček,
 • oranžová kolečka našijeme na střed bílých – nešila jsem po obvodu, ale prošila je křížem,
 • připravíme si další filc (já použila šedý) a odměříme si o něco větší kousek, než je samotné kolo,
 • do jeho středu připevníme jednu část magnetku (uděláme dírku, prostrčíme kovové packy a rozevřeme), pozn. v případě, že používáte měkký filc, určitě před rozevřením kovových pacek navlékněte ještě kousek výztuhy, aby místo nebylo pří odepínání příliš namáhané,
 • takto připravené části sešijeme k sobě a následně odstřihneme přebytečné části.

Magnetky připevníme obdobným způsobem i na podkladovou stránku. Zde jsem pro jistotu dala ještě čtvereček výztuhy, aby bylo místo kolem magnetky více zpevněné.

Tramtadadá a je hotovo!!! Byla to trochu piplačka, viďte, ale ten výsledek 😊 jak šlo šití vám? Vše hladce nebo se někde vyskytly nějaké komplikace?

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

8 komentářů

  1. Moc děkuji, mám z ní opravdu velkou radost. Když jsem jí vymýšlela, měla jsem trochu obavy, jestli vše bude fungovat, jak jsem si představovala 🙂

 1. Dobrý den, mám doma rucneušitý BUUK, který mě neuvěřitelně bavil! A pořád přemýšlím, jak ho dal „vytunit“. Váš seriál návodu barevná auta je vážně pecka! Z toho by byl syn úplně vedle. Tak se přemlouvám, že do toho pujdu. Do porodu druhého dítka mi ještě pár týdnů zbývá, tak bych něco mohla stihnout 🙂 ještě dotaz – barevný filc kupujete kde, prosím? Odkazy nefungují totiž. Moc dekuji. Jste vážně úžasná! ❤❤

  1. Evi, moc děkuji za tak milá slova. Připravené návody jsou vlastně na stejný rozměr stránek, jako je BUUK, takže určitě ho pro syna vytuňte! Děkuji za připomínku k odkazům, určite doplním. Super pevný filc můžete koupit na webu BUUKu nebo pokud chcete větší výběr barev (ve stejné kvalitě), zavítejte na puzzliky.sk. Ať se vám dílko daří!!!

 2. Dakujem za skvele navody, som z nich nadsena a farebne auta mam uz skoro vsetky hotove, je to funkcne a pekne, premyslene do detailov, vdaka za ne!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli