Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Kartičky se zvířátky na kroužku

KartickySeZviratky_uvod700x700

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci, které sama vyrobím. Ne vždy to jde, ale v tomto případě se to úplně vybízelo, takže jsem se rozhodla ušít kartičky se zvířátky, které budou upevněné na kovovém kolečku.

Všechny použité komponenty a materiály jsem vybírala tak, aby u nich nevadilo, když skončí v dětské pusince. Na kartičky budete potřebovat:

  • bavlněný předtištěný panel na leporelo nebo kostku– v tomto návodu jsem použila bavlněný panel na kostku V lese,
  • bavlněnou látku na zadní stranu kartiček – já jsem použila stejné barvy, které jsou natištěné na panelu a každá kartička má tak svou barvu, samozřejmě ale můžete použít i jeden motiv na všechny kartičky,
  • výplň/výztuhu – můžete použít v podstatě libovolný tip, jak Ronar Fix Lux 160 + 20 g/m2(pro pevné kartičky) nebo termolín (pro měkoučké kartičky) – ten jsem použila já,
  • knihařský otevírací kroužek s průměrem 5 cm
  • a průchodky s průměrem 10 mm.
Kartičky se zvířátky - materiál k výrobě

Kartičky se zvířátky - materiál k výrobě

V prvním kroku si vše nejdříve připravíme, abychom pak mohli pracovat o to svižněji. Takže rozstříháme nebo, jestliže používáte řezačku, rozřežeme předtištěný panel na jednotlivé kartičky. Ve stejné velikosti a počtu si také připravíme bavlněnou látku na zadní stranu kartiček. V mém případně jsem řezala kousky o velikosti 10 x 10 cm.

Výplň si připravíme o 1 cm na každé straně menší, tedy já jsem si připravila osm kousků o velikosti 9 x 9 cm. Počítám tedy s tím, že na každé straně budu mít přesah látky pro šití 0,5 cm. Pokud potřebujete mít při šití trochu více místa, výplň nebo výztuhu tomu přizpůsobte.

Jestliže máme vše připravené, položíme lícovými stranami na sebe látku s natištěným zvířátkem a látku na zadní stranu tak, aby nám pěkně seděla a nikde nepřečnívala. Do středu pak přiložíme ještě výplň tak, aby na každé straně byl stejně velký okraj, a vše přišpendlíme.

Kartičky se zvířátky - příprava materiálu

Takto připravené kartičky po obvodu prošijeme tak, abychom si na jedné straně nechali dostatek místa na otočení kartiček. Na rozměru 10 x 10 cm se mi osvědčilo nechat si alespoň 5 cm, přes menší mezeru se kartičky obraceli už dost špatně.

Jakmile jsou všechny kartičky prošité, vezmeme si k ruce nůžky a ustřihneme přebytečnou látku v rozích u všech kartiček. Díky tomu budou rohy vypadat mnohem lépe. Dejte si však pozor, abyste nestřihli moc daleko 😉

Tak a nyní můžeme začít obracet. Špendlíky jsem si vyndala a nechala pouze jeden tak, aby se mi výplň nehýbala alespoň na středu (musíte si ho přepíchnout, aby procházel pouze jednou vrstvou látky). Po obrácení pečlivě srovnáme rohy. Pomůže vám k tomu nějaký úzký pevný předmět, kterým roh z vnitřku pěkně postrčíte. Já za tímto účelem používám druhou stranu háčku na háčkování.

Kartičky se zvířátky - ustřižení rohů a přetočení kartiček

Nyní zašijeme mezeru, kterou jsme používali pro otočení kartičky. K tomu použijeme buď matracový steh, díky kterém po sešití nejsou téměř vidět švy. Případně je také možné prošít celou kartičku po obvodu. Kartičky máme takto hotové a můžeme se vrhnout na průchodky a kompletaci na kroužek.

Kartičky se zvířátky - hotové ušité kartičky

Průchodky a je hotovo

Naše tvoření se chýlí ke konci. Nyní budeme potřebovat dřevěné prkénko a kladivo, abychom mohli natlouct průchodky do jednotlivých kartiček. Jestliže jste ještě nikdy průchodky nepoužívali, doporučuji mrknout na toto krátké instruktážní video.

Na kartičkách si ve vybraném rohu vyznačíme bod, kde bude průchodka umístěná. Na kartičkách velikosti 10 x 10 cm, které jsem šila já, jsem volila levý horní roh a střed průchodky je 1 cm od horního a levého kraje kartičky. Poté můžeme natlouct průchodky a následně navléct hotové kartičky na knihařský otevírací kroužek. Juch, máme hotovo 🙂

Kartičky se zvířátky na kroužku - hotový výrobek
Kartičky se zvířátky na kroužku - hotový výrobek
Kartičky se zvířátky na kroužku - hotový výrobek

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »
Úvodní obrázek návodu Kde bydlí zvířátka

V obchůdku Puzzliky.sk mají samé nádherné věci a já z jejich výrobků velmi ráda šiji. Dneska vám ukáži, jak si ušít  doplňovačku Kde bydlí zvířátka.

Pokračovat ve čtení »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli