Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Týdenní kalendář z filcu

TydenniKalendar_uvod700x700

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco za dva dny a něco o víkendu. Bohužel jsem nenašla takový, který by byl dostatečně jednoduchý. Nezbylo tedy nic jiného, než si ho doma vyrobit podle našich potřeb. A protože ho už používáme skoro půl roku a stále je skvělý, podělím se s vámi o návod, jak si ho doma rychle a snadno ušít.

Materiál na týdenní kalendář

Kalendář je vyroben celý z filcu a je pomocí magnetů přidělaný na ledničku. Popisky a obrázky aktivit jsou vytištěné fotografie, které jsem zalaminovala a nalepila na ně suchý zip. Na samotný kalendář budete potřebovat:

  • Bílý filc – 1 ks v rozměru 30 x 40 cm + malý kousek na překrytí magnetků,
  • světle modrý filc – 5 ks v rozměru 4 x 20 cm (všední dny),
  • tmavě modrý filc – 2 ks v rozměru 4 x 20 cm (víkend),
  • filc v libovolné barvě na označení aktuálního dne
  • a šest magnetků přibližně 1 cm v průměru.

 

Barevnou kombinaci si samozřejmě můžete zvolit svou vlastní, u nás padla volba na modrou, protože prý „tu mají rádi kluci“ říkal náš Ondra 😊

Dále budete potřebovat tiskárnu na vytištění názvů dnů a jednotlivých aktivit, laminovačku, nůžky a samolepící suchý zip.

Ušití kalendáře

Šití kalendáře je velice jednoduché a nepotřebujete na něj ani šicí stroj. Je to ideální projekt pro začátečníky.

Krok 1: na bílý filc našijeme políčka pro jednotlivé dny tak, že mezi sebou mají mezeru 1 cm a od okraje jsou umístěné 3 cm (tedy 3 cm z každé strany). Od horního okraje kalendáře vynechte přibližně 4 cm. Tím nám vznikne v dolní části dost místa na nepoužívané aktivity.

Pozn. u kalendáře, který jsem ušila já a vidíte ho tu na fotkách, jsem to tak neudělala a ten prostor nám trochu chybí. Máme tedy ostatní aktivity (především sezónní) dané stranou v šuplíku.

Krok 2: do rohů a na střed dlouhých stran našijte ze spodní strany magnetky. Jednoduše jsem vzala magnetek, vystřihla o něco větší čtvereček filcu, udělala kapsičku, vsunula jsem magnetek a otvor jsem zašila. Je to tak i bezpečnější pokud máte doma třeba malého sourozence, který rád vše ještě ochutnává.

Původně jsem dala magnety jen na rohy, ale kalendář na ledničce nedržel dobře, tak jsem musela přidat právě ještě na středy delších stran.

Názvy dnů a aktivity pro týdenní kalendář

Všechny popisy a aktivity jsou vytištěné a zalaminované a na kalendáři drží na suchý zip. Filc sice nedrží suchý zip tak dobře, jako třeba mechová látka, ale je to dostačující a nám to doma funguje pěkně.

Dny v týdnu jsem vám k vytištění a ke stažení připravila zde. Velikostně pasují k šířce sloupců pro jednotlivé dny.

Aktivity jsem tvořila z našich skutečných fotek, ty vám k dispozici ke stažení zatím nedám, ale jakmile umístím odkaz na tento článek na facebook, ráda bych vás čtenáře vyzvala ke spolupráci, kdy bychom společně mohli sestavit nějakou univerzální sadu. Odkaz na FB příspěvek, kde se můžete zapojit je zde.

Kolečka aktivit mají průměr 3 cm a do jednoho dne se jich vejde pohodlně šest.

Poslední krok – označení aktuálního dne

Už zbývá jen poslední krok a to vyrobit něco, čím budeme označovat, který je zrovna den. Já jsem použila hvězdičku, kterou jsem šila na dřevěnou kostku. Vy můžete ušít také hvězdičku nebo třeba jen kolečko či jiný tvar dle uvážení, na který poté přilepíme samolepící suchý zip a budeme ho používat pro označování aktuálního dne.

Máme hotovo, můžeme dát na ledničku a začít používat. Garantuji vám, že děti budou nadšené a spokojené a brzy začnou plánovat aktivity společně s vámi.

Těším se na vaše reakce, ale hlavně na reakce vašich dětí … dejte vědět, jak se jim nový týdenní kalendář líbí 😊

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »
Úvodní obrázek návodu Kde bydlí zvířátka

V obchůdku Puzzliky.sk mají samé nádherné věci a já z jejich výrobků velmi ráda šiji. Dneska vám ukáži, jak si ušít  doplňovačku Kde bydlí zvířátka.

Pokračovat ve čtení »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli