Nechte mi tu svůj email a já vám ráda pošlu nejnovější články na blogu.

Tummy Tub vs. Shantala Baby aneb kdo je lepší?

PorovnaniKyblu_uvodni_cmpr

Koupací kyblík je pro nás nepostradatelný každodenní pomocník. Měli jsme tu příležitost vyzkoušet dva nejvíce prodávané koupací kyblíčky a tak bych se ráda podělila o naše koupací zkušenosti. Vezměme to ale pro jistotu pěkně od začátku pro případ, že čtete o koupacím kyblíku poprvé.

Krátce – koupací kyblík vs. vanička

Ačkoli je pravdou, že první koupání miminka může být neohrabané, rozhodně se tímto nenechte odradit od jeho pořízení. Z mého hlediska má oproti klasické vaničce koupací kyblík jen samé výhody:

  • Je mnohem menší než vanička a tím pádem i skladnější a lehčí. Spotřeba vody je téměř pětinová oproti stejnému komfortu ve vaničce. (Spotřeba vody v kyblíku je 5-6 litrů, ve vaničce 25 litrů, pokud má mít miminko bříško pod vodou.) Je ideální na cestování.
  • Miminko je při koupání v přirozené poloze a v malém prostoru, díky čemuž se cítí v bezpečí. Navíc tato poloha pomáhá uvolňování prdíků a zmírňuje tak případné koliky.
  • Miminko má vodu krásně až po ramínka. (Řekněte mi, kdo by tohle neměl rád!)

Při používání kyblíku pro novorozeňátka je důležité držet miminku hlavičku. Druhou ruku tak máte volnou pro omytí celého miminka.

A teď už k věci – porovnání kyblíků Tummy Tub a Shantala

Pokud budete hledat koupací kyblíky, pravděpodobně okamžitě najdete obě zmíněné značky. Nové se cenově pohybují cca od 450 Kč, což není zrovna nízká částka. Použité se však dají koupit již od 150 Kč … což už je velice příjemná částka.

Tummy Tub

Kyblík Tummy Tub se dá na českém trhu koupit transparentní nebo s odstínem do zelena, modra a růžova. Celkově oproti Shantale je užší a vyšší. V začátcích používání kyblíku je velice praktická ryska označující, kolik vody máme do kyblíčku napustit. Na jedno koupání potřebujeme 5 litrů vody a miminko je skutečně ponořené až po ramínka.

Výrobce v popisu produktu udává, že je vhodný pro koupání miminek od narození do věku tří let. Dle mých zkušeností již šestiměsíčnímu dítěti začíná být Tummy Tub malý, značně se ztěžuje omytí miminka a jakákoli manipulace s ním. I samotné vyndání dítěte z kyblíčku je trošku na těsno.

Rozměry Tummy Tub jsou ale i na druhou stranu výhodné. Jakmile začne miminko držet hlavičku, nemusíte ho již tolik přidržovat, jelikož nemá kam sklouznout a je tak možné pouze při koupání dozorovat a nechat miminko hrát si. V tomto případě oceníte stejně vysoké stěny po celém obvodu kyblíku … díky tomu jste i po koupání vašeho dítěte suší.

Shantala Baby

Kyblík Shantala se již na první pohled odlišuje sníženou přední částí, což mi přišlo velice praktické, když bylo nutné miminko v kyblíku přidržovat. Díky této vlastnosti jsme nemuseli vkládat ruce do kyblíku ze shora, ale mohli jsme pohodlně sedět na stejné úrovni, jako byl položený kyblík, a neboleli nás při delším koupání záda. Zadní stěna kyblíčku je oproti Tummy Tub ještě vyšší, takže miminko (pokud již drží hlavičku) má krásnou oporu hlavičky.

Průměr kyblíku je o 4 cm větší a rozhodně je to znát. Z mých zkušeností se do kyblíku Shantala pohodlně vejde i roční dítě (11 kg a 76 cm) a ještě má prostor si hrát. Popis produktu dostupný v obchodech na internetu udává, že je Shantala přizpůsobená novorozencům od 0 do 6 měsíců. Toto tvrzení bych ráda vyvrátila, jelikož kyblíček je oproti Tummy Tub velice prostorný.

Spotřeba vody se pohybuje kolem 6 litrů. Někdy dáme méně, někdy více podle toho, jak to odhadneme. Praktická ryska, která by nám říkala, kolik je ideální množství vody chybí. Není však nic snadnějšího, než si lihovým fixem takovou rysku na vnější stranu vytvořit.

Jaký z toho tedy plyne závěr?

Je velice těžké rozhodnout se, který z těchto dvou soutěžících je výherce, jelikož to není úplně jednoznačné. Co se týká ceny a množství spotřebované vody na jedno koupání, tam jsou oba kandidáti srovnatelní.

Tummy Tub je díky svým rozměrům rozhodně praktičtější pro menší a drobnější děti. Při naplněném kyblíčku také jistě oceníte krásně hladké rukojeti. Pro ruce rodičů není tak dobrý přístup, a proto pokud dítě potřebujete přidržovat, musíte mít kyblík položený níže nebo nad ním musíte stát. Větší děti jsou v kyblíku spíše na těsno a rychleji z něho vyrostou.

Shantala má rozhodně delší období, po které je koupání v kyblíčku pohodlné a praktické. Snížená přední strana přináší možnost u držení dítěte v kýblu sedět a prodloužit tak dobu, po kterou se miminko koupe. Pokud máte doma malého čertíka, počítejte však s tím, že voda bude cákat široko daleko a rozhodně nezůstanete v suchu.

Jelikož se mi zdá, že souboj končí spíše remízou, poprosím vás o spolupráci. Prosím napište mi do komentářů, jaké máte s kyblíky zkušenosti vy? Který používáte a jak dlouho již koupete?

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Je to už pár měsíců zpátky, co jsem hledala nějaký týdenní kalendář, protože u nás začala být potřeba názorně ukázat, že něco bude zítra, něco

Pokračovat ve čtení »
Kniha Naše výlety a další časosběrné knihy

Tento článek s vámi chci sdílet už dlouho a teď konečně jsem si sedla k počítači, vytáhla své založené poznámky a dala se do psaní.

Pokračovat ve čtení »

Nedávno se mému kamarádovi narodila holčička a já jsem přemýšlela, čím malou slečnu obdarovat. Už je to delší dobu, co se snažím darovat takové věci,

Pokračovat ve čtení »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klára Horáčková

Klára Horáčková

Jsem máma, manželka, panička, bloggerka a profesí holka ajťák, která se nadchla do Montessori přístupu, šití a tvoření. Chci s vámi sdílet radost a nadšení z hraček a pomůcek, vyrobených společně a s láskou.

KATEGORIE

Sdílejte blog s přáteli